E-księgowość

Rola księgowości

Prowadzenie księgowości stanowi nieodłączny element prowadzenia przedsiębiorstwa. Te dwie kwestie zawsze muszą iść ze sobą w parze. Podmiot gospodarczy, który nie prowadzi ksiąg oraz ewidencji w sposób rzetelny, kompleksowy i dokładny łamie przepisy prawa. Sporządzanie ewidencji księgowej i rozliczanie na jej podstawie podatków to obowiązek każdej firmy. Kary nakładane przez urząd skarbowy mogą doprowadzić do sytuacji, w której konieczne będzie zamknięcie biznesu.
Księgowość ma bardzo istotną rolę w procesach zarządzania, rozwoju jednostki gospodarczej i jej funkcjonowania na rynku. Dane gromadzone na potrzeby księgowości stanowią nieocenione źródło informacji, pozwalające ocenić efektywność podejmowanych działań i skuteczność obranej strategii finansowej.

Księgowość dawniej

Jeszcze jakiś czas temu prowadzenie księgowości wyglądało zupełnie inaczej niż dziś. Wszelka ewidencja była prowadzona w formie papierowej. Wysokość zobowiązań liczona była “ręcznie” na podstawie wzorów. Dokumenty do księgowej dostarczało się osobiście lub pocztą. Biura rachunkowe nie były popularne, raczej praktykowało się podjemowanie współpracy z lokalną księgową.

W ostatnim czasie można zauważyć znaczący rozwój branży IT…DORADZTWO KSIĘGOWE DLA FIRM Z BRANŻY IT.

Nowoczesna e-księgowość

Jedną z dostępnych aktualnie możliwości jest tzw. e-księgowość. Księgowość online daje przedsiębiorcom nieograniczone możliwości – mogą korzystać z usług biura mieszczącego się na drugim końcu kraju. Wszelkie obliczenia oraz cała dokumentacja księgowa sporządzana jest w programie księgowym, a dzięki automatyzacji procesów księgowych usługi biura są w bardziej przystępnych cenach. Nie ma konieczności dostarczania oryginałów dokumentów – wystarczą skany lub zdjęcia. Przedsiębiorca otrzymuje dostęp do panelu księgowego, w którym za pośrednictwem telefonu może sprawdzać stan finansowo – podatkowy swojej firmy, wystawiać faktury i śledzić składane w jego imieniu deklaracje podatkowe.

Nasze biuro stanowi idealny przykład tego na czym polega e-księgowość. Jesteśmy online – elastyczni i dostępni dla swoich klientów 24/7. Zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą.