Spółka z oo prowadzenie księgowości

Przepisy prawne, które obowiązują w Polsce od wielu lat dają możliwość prowadzenia własnej działalności w kilku formach prawnych. Pragniemy jednak zaznaczyć, że od dłuższego czasu największą popularnością cieszą się spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz jednoosobowe działalności gospodarcze. Każda z form prowadzenia działalności narzuca stosowanie konkretnych metod działania i bardzo surowo sprawdzane jest wywiązywanie się z owych obowiązków.

Nie da się ukryć faktu, iż w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest znacznie więcej obowiązków oraz przepisów do ogarnięcia niż w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej. Bardzo istotny okazuje się sposób rozliczania się z organami podatkowymi, który w pierwszej chwili potrafi przerazić skomplikowaną treścią, złożonością zapisów oraz często zmieniającymi się przepisami prawa. Jednak z doświadczenia wiemy, że to wrażenie przemija wówczas, kiedy przedsiębiorca uświadomi sobie jak wiele korzyści osiąga z tytułu prowadzenia choćby pełnej księgowości.

Spółka z oo prowadzenie księgowości – pełna księgowość

Już na samym początku należy zaznaczyć, iż księgowość pełna jest znacznie mocniej rozbudowana niż księgowość uproszczona. Jej podstawowym założeniem jest konieczność prowadzenia ewidencji każdej złotówki, która przewinie się przez prowadzoną spółkę. Dodatkowo jednym z najważniejszych obowiązków spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest sporządzenie sprawozdania finansowego z prowadzonej przez siebie działalności.

Przeczytaj: WSPÓŁPRACA Z BIUREM RACHUNKOWYM

Spółka z oo prowadzenie księgowości – sprawozdanie finansowe składa się z:

– RACHUNKU ZYSKÓW I STRAT, które stanowi zestawienie wszelkich operacji finansowych, które zostały w spółce zrealizowane w ciągu całego roku
– BILANS, który jest zestawieniem wszystkich aktywów oraz pasywów, których zadaniem jest przedstawienie stanu majątku firmy
– INFORMACJE DODATKOWE to nic innego jak podsumowanie wszystkich informacji + wszelkie istotne informacje, które nie zostały zawarte we wcześniejszych dokumentach.

Przeczytaj: CENY USŁUG KSIĘGOWYCH

Z całą pewnością każdy przedsiębiorca, którego planem jest rozwój swojego przedsiębiorstwa, doceni liczne korzyści, które wynikają z obowiązkowego prowadzenia księgowości pełnej. Daje ona bowiem doskonały obraz sytuacji w firmie oraz umożliwia efektywne planowanie kolejnych działań w przyszłości.

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu! Nasza oferta z pewnością spełni Państwa oczekiwania!

Jeśli są Państwo zainteresowani naszą usługą, która polega na pomocy w prowadzeniu firmowej księgowości, bądź potrzebują Państwo doradztwa w tym zakresie – ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!