Procedura składania sprawozdań finansowych 2019

“Procedura składania sprawozdań finansowych 2019” – przedsiębiorcy wpisują w wyszukiwarkę w Internecie tą frazę, aby dowiedzieć się jakie zmiany wpłynęły na sprawozdania finansowe.

Wprowadzenie przez Krajowy Rejestr Przedsiębiorców obowiązku przesyłania dokumentów i wniosków drogą elektroniczną to wielki przełom wynikający z nowelizacji przepisów od października 2018 roku.

Od tej pory właściciel firmy musi wysłać dokument w formacie XML i opatrzyć go elektronicznym podpisem, aby potwierdzić swoją tożsamość.

Ta zmiana może spowodować uciążliwe problemy dla przedsiębiorców, ponieważ zerwanie z tradycyjną formą w postaci papierowej i zamiana na elektroniczną ma być ułatwieniem dla pracy sądów, które dotąd zajmowały się osobiście wnioskami. Właściciel musi za pomocą specjalnych programów tworzyć sprawozdanie finansowe, zapisywać plik w odpowiednim formacie wymaganym przez KRS i dodatkowo posiadać kwalifikowany podpis.

Procedura składania sprawozdań finansowych 2019 posiada jednak zalety, ponieważ całość procesu będzie o wiele sprawniejsza i zajmowała mniej czasu, a działające na rynku firmy zewnętrzne świadczą profesjonalne usługi w zakresie pomocy w napisaniu sprawozdania i wysłania go przez Internet, dzięki czemu przedsiębiorca może zlecić specjalistom zadanie i nie martwić się np. o błędy, które sam właściciel mógłby nie zauważyć przez co proces trwałby o wiele dłużej.