Prowadzenie księgowości uproszonej

Księgowość uproszczona może być prowadzona tylko i wyłącznie w przypadku kiedy przychody ze sprzedaży towarów, usług, produktów, operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy nie przekroczyły 1,2 mln euro. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby niewielka spółka lub jednoosobowa działalność prowadziła księgowość pełną. Jednak byłoby to nieopłacalne ze względu na podniesienie kosztów.

Prowadzenie księgowości uproszonej jest zdecydowanie mniej problematyczne, możemy korzystać z księgowości online lub programów specjalistycznych. Jednak należy uświadomić wady płynące z tej formy rozliczeń: przede wszystkim pełna odpowiedzialność prawna w zdarzeniach gospodarczych, brak możliwości prowadzenia szerszych analiz ekonomicznych. Mimo uproszczeń, ciężko prowadzić księgowość samemu, ze względu na ciągle zmieniające się przepisy. Prowadzący rozliczenia powinien być na bieżąco z regulacjami prawnymi.

Z tych powodów zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych usług. Jesteśmy firmą, która z kilkuletnim doświadczeniem na rynku, owocnie prowadzi działalność w usługach finansowych. Naszą specjalnością jest zarówno prowadzenie księgowości uproszonej, jak i pełnej. Świadczymy usługi najwyższej jakości. W razie pytań, zapraszam do kontaktu!