Jakie są koszty biura rachunkowego w Krakowie

Na pytanie dotyczące tego, jak kształtują się koszty współpracy z biurem rachunkowym, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nie można jej udzielić ponieważ na koszt obsługi księgowej wpływa wiele czynników, które należy brać pod uwagę rozważając podjęcie współpracy z firmą oferującą prowadzenie księgowości.

Pierwszym z tych czynników jest samo biuro, jego prestiż, doświadczenie, zakres oferowanych usług, liczba zatrudnianych księgowych oraz ich kompetencje, lokalizacja, opcje dodatkowe takie jak możliwość dojazdu do klienta czy korzystania z usług przez internet. Im więcej opcji dodatkowych, im więcej usług, bardziej prestiżowy adres czy większe doświadczenie tym koszty współpracy są wyższe.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na kształtowanie się ceny usług księgowych, jest obsługiwany podmiot: forma prawna prowadzonej działalności, forma księgowości, status płatnika VAT, liczba zatrudnianych pracowników, liczba dostarczanych dokumentów oraz oczywiście indywidualne potrzeby i wymagania, jakie przed biurem rachunkowym stawia klient.