Oferta biur rachunkowych

Wiele osób prowadzących zaawansowaną bądź nawet początkującą działalność gospodarczą decyduje się na tak zwany outsourcing księgowy. Usługa ta polega na przekazaniu firmowej księgowości wykwalifikowanym w tym kierunku jednostkom, najczęściej biurom rachunkowym.

Usługi biur rachunkowych pozwalają zagwarantować firmowym rozliczeniom poprawność, co z kolei skutkuje bezpieczeństwem firmy podczas kontroli skarbowej.

Dodatkowym atutem biur rachunkowych jest fakt, iż prócz zwolnienia z czynności związanych z prowadzeniem dokumentacji firmy, przedsiębiorca nie musi obawiać się o jakiekolwiek błędy zawarte w sporządzonych rozliczeniach. W razie, gdy w prowadzonych aktach wystąpią jakiekolwiek nieścisłości to właśnie usługodawca bierze odpowiedzialność za wynikłe z tego tytułu konsekwencje.

Decydując się na skorzystanie z usług biura rachunkowego, warto zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas podmiot posiada certyfikację, która potwierdza jego prawo do wykonywania oferowanych usług oraz ubezpieczenie OC, w ramach którego możemy ubiegać się o odszkodowanie w przypadku wystąpienia błędów wykrytych przez Urząd Skarbowy.