Księgowość spółki komandytowo – akcyjnej

Spółka komandytowo-akcyjna to osobowa forma prowadzenia działalności, w której za zobowiązania spółki w sposób nieograniczony odpowiada przynajmniej jeden wspólnik, tzw. komplementariusz, a co najmniej jeden ze wspólników jest akcjonariuszem.
Spółka ta pozwala na prowadzenie szerokiego zakresu działalności gospodarczej, gdyż dysponuje ona kapitałem zakładowym o minimalnej wartości 50 tysięcy złotych.

Spółka komandytowo-akcyjna zobowiązana jest do prowadzenia księgowości pełnej. Jest to zaawansowana forma opodatkowania przedsiębiorstw, która wymaga między innymi prowadzenia ksiąg rachunkowych i handlowych. Dodatkowo w jej ramach konieczne jest sporządzanie sprawozdań finansowych oraz sprawdzanie stanu aktywów i pasywów przedsiębiorstwa. Mając na uwadze problematykę tych zabiegów konieczne do jej prowadzenia jest wynajęcia biura rachunkowego, które w rzetelny i kompetentny sposób zadba o dokumentację przedsiębiorstwa, a także jego prawidłowe stosunki z Urzędem Skarbowym.

Nasze biuro rachunkowe Modrzejewski oferuje kompleksową obsługę księgową spółek komandytowo-akcyjnych. Zapraszamy do skorzystania z oferty, elastyczny cennik usług uzależniony od ilości dokumentów.