Księgowość dla firm

Prowadzenie księgowości jest obowiązkiem każdej firmy. Ten zabieg jest na tyle skomplikowany, że większość przedsiębiorców decyduje na skorzystanie z usług specjalistów.

Outsourcing księgowy polega na zleceniu opieki nad firmową dokumentacją jednostkom z zewnątrz. Usługa ta wiąże się wieloma korzyściami. Po pierwsze, gwarantuje firmowym rozliczeniom poprawność, która ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo przedsiębiorstwa. Wszelkie zaniedbania oraz nieprawidłowości w aktach firmowych mogą zostać potraktowane jako oszustwa podatkowe, a te z kolei wiążą się z poważnymi konsekwencjami prawnymi najczęściej karą grzywny, zdarzają się jednak przypadki, w których przedsiębiorcy zostają ukarani więzieniem.

Wbrew pozorom outsourcing pozwala zaoszczędzić koszty związane z firmową dokumentacją. Usługa ta jest znacznie tańsza niż etatowe zatrudnienie kilku księgowych. Dodatkowo korzystając z usług biura możemy ubiegać się o odszkodowanie w razie jakichkolwiek nieprawidłowości z jego strony. Dysponują one bowiem obowiązkową polisą ubezpieczeniową, która jest swego rodzaju gwarancją bezpieczeństwa.