Kasa fiskalna obowiązkowy terminal płatniczy

Czy terminal płatniczy będzie obowiązkowy dla wszystkich przedsiębiorców posiadających kasę fiskalną? Czy firmy posiadające kasę fiskalną online również muszą nabyć terminal płatniczy? Od kiedy obowiązuje zmiana przepisów?

Na te i wiele innym pytań przedsiębiorcy właśnie szukają odpowiedzi. Nowy ład wprowadza bardzo wiele zmian głównie w sferze podatkowej z którymi właściciele firm muszą się obowiązkowo zapoznać. Jednym z założeń Polskiego ładu jest zwiększenie liczby transakcji bezgotówkowych.

Od stycznia 2022 roku przedsiębiorcy zobowiązani będą do zapewnienia możliwości dokonania zapłaty przy użyciu instrumentu płatniczego, jeśli prowadzą oni ewidencję sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących. Najpopularniejszym instrumentem jest terminal płatniczy.

Firmy używające kasę fiskalną online, która łączy się z Centralnym Repozytorium Kas i terminala płatniczego, od lipca 2022 roku muszą zadbać, aby odpowiednio zintegrować razem te dwa urządzenia.

Przepisy wprowadzają jednak możliwość skorzystania z ulgi na zakup terminala płatniczego i pokrycie wydatków związanych z obsługą transakcji płatniczych.