Ile kosztuje doradztwo księgowe

Prowadzenie działalności sprowadza na założyciela konieczność dopełnienia wielu formalności, w tym prowadzenie księgowości firmy. Jeśli zastanawiasz się nad tym, ile kosztuje doradztwo księgowe, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Stała współpraca czy jednorazowe porady

Przy niewielkiej działalności, która ma możliwość prowadzenia uproszczonej księgowości, wielu właścicieli decyduje się na samodzielne dokonywanie rozliczeń i sporządzanie ewidencji księgowej. Nie jest to jednak proste zadanie, o wiele rozsądniej jest korzystać ze stałego doradztwa i powierzyć księgowość w ręce specjalistów albo z jednorazowych usług księgowych. Na koszt obsługi składa się wiele czynników, jednorazowe porady często ostatecznie okazują się być droższe. Nie dość, że właściciel firmy musi poświęcać czas na ewidencję, to jeszcze ponosić koszty związane z usługami doradczymi, które pozwalają rozwiązywać konkretne trudności i uzyskiwać odpowiedzi na ograniczoną liczbę pytań.

Nie każde biuro rachunkowe posiada te same usługi w swojej ofercie…ZAKRES OBOWIĄZKÓW BIURA RACHUNKOWEGO  

Ile kosztuje doradztwo księgowe

Przy decyzji o zatrudnieniu księgowego musisz liczyć się z wydatkami od kilkuset to kilku tysięcy złotych, w zależności od rodzaju księgowości i liczby dokumentów oraz dodatkowych usług obejmowanych przez umowę współpracy. Zatrudnienie doradcy księgowego na stałe jest bardzo wygodną opcją. Nie musisz wówczas zajmować się czynnościami związanymi z księgowaniem operacji finansowych, rozliczeniami z ZUS i Urzędem Skarbowym.
Ile kosztuje doradztwo księgowe i z czego wynika różnica w stawkach? Dysproporcje cenowe za prowadzenie pełnej księgowości, KPiR czy ksiąg handlowych przez kancelarie mogą wynosić od kilku do ponad dwudziestu procent. Cennik usług jest w dużej mierze uzależniony od doświadczenia pracowników i renomy placówki- im bardziej wykwalifikowana jest kadra, tym wyższy jest koszt za świadczenia.

Z racji nieustannego rozwoju technologii oraz automatyzacji wielu czynności związanych z prowadzaniem firm…E-KSIEGOWOŚĆ DLA SPÓŁEK  

Kancelarie w dużych miastach oferują wyższe ceny ze względu na lokalizację. Przy podejmowaniu decyzji należy jednak zwrócić uwagę, aby księgowość jednostki gospodarczej powierzyć ekspertom.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą prowadzenia księgowości i doradztwa księgowego. Zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę w korzystnych cenach.
Jesteśmy doświadczonym biurem, które oferuje możliwość współpracy zdalnej oraz w ramach współpracy udostępnia nowoczesne narzędzia dla przedsiębiorców.