Zawieszenie działalności przez koronawirusa

Z racji panującego w Polsce koronawirusa coraz więcej przedsiębiorców prowadzących własne działalności, decyduje się na jej zawieszenie. Bez najmniejszych nawet wątpliwości jest to wynikiem zamykania miejsc publicznych. Niestety polska gospodarka znacznie traci, właściciele są zmuszani do podejmowania takich kroków, ale jest to na pewno jeden ze sposobów, który pomoże nam uniknąć sytuacji, jaka miała miejsce we Włoszech lub w Chinach.

Owszem, polskie prawo dopuszcza zawieszenia prowadzonej działalności, ale może mieć ono miejsce na co najmniej 30 dni, a maksymalnie 24 miesiące. Bardzo ważnym warunkiem jest to, aby w danej firmie nie zatrudniano pracowników. Jeśli ktoś prowadzi działalność jednoosobową, czasowe zawieszenie działalności jest dla niego bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż pozwoli uniknąć ponoszenia kosztów.

Jeśli nie wiedzą Państwo jak zabrać się za przeprowadzenie procedury zawieszenia spółki, zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy omówią naszą ofertę w tym zakresie oraz odpowiedzą na pojawiające się w Państwa głowach pytania.

Zapraszamy!