Kompleksowa obsługa księgowa

Każdy, kto prowadzi własne przedsiębiorstwo jest zmuszony stawić czoła wielu trudnościom. Czasami mogą przysporzyć ich np. problemy z księgowością, która jest dziedziną wymagającą, a nie każdy musi czuć się w niej pewnie.

Kompleksowa obsługa księgowa jest usługą dla tych z Państwa, którzy pragną powierzyć fachowcom tą gałąź swojej działalności. Tym osobom, które dopiero zaczynają swoją działalność, ale też tym, którzy od lat rozwijają swój biznes, proponujemy pomoc w profesjonalnym prowadzeniu księgowości.

Oferujemy porady najkorzystniejsze dla naszych Klientów, dzięki czemu nasza kompleksowa obsługa księgowa stanowi świetne rozwiązaniem dla firm. Dla każdego, kto troszczy się o sprawny rozwój swojej firmy jasnym jest, że księgowość jest dziedziną, która wymaga wiele uwagi. Powierzenie jej w ręce ludzi o długim, bogatym doświadczeniu umożliwi profesjonalnie poprowadzić firmę.

Kompleksowa obsługa księgowa to rozwiązanie, które pozwoli Państwu pełniej i łatwiej zatroszczyć się o rozwój działalności. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu, w którym postaramy się Państwu objaśnić wszystkie szczegóły i odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Obsługa kadrowo – płacowa firm

Kadry i płace to dział niezwykle ważny dla działania każdej firmy, która zatrudnia pracowników. Wymaga biegłości m. in. w zakresie prawa pracy, które, zdarza się, że ulega zmianom. Obsługa kadrowo-płacowa firm to jedna z usług, które oferujemy, aby pomóc Państwu w prowadzeniu przedsiębiorstwa.
Prowadzenie działalności, czy to w dużej firmie, czy dopiero w rozwijającej się, wymaga prawidłowego zarządzania, jak i troski o swoich pracowników. Nasza oferta, jaką jest obsługa kadrowo-płacowa firm jest skierowana do tych z Państwa, którzy chcą ten obowiązek przekazać w ręce profesjonalistów. Zapewniamy między innymi: prowadzenie akt pracowników, przygotowywanie umów cywilno-prawnych, czy list płac.
Doświadczenie naszych pracowników pozwoli na sprawne funkcjonowanie działu personalnego w Państwa firmie. Obsługa kadrowo-płacowa firm to zadanie, które staramy się wypełniać z pełnym profesjonalizmem. Nasza współpraca pozwoli Państwu skupić się w pełni na rozwoju firmy, podczas gdy my zadbamy o wszelkie kwestie związane z personelem i płacami. Zachęcamy do kontak

Pełna księgowość zasady

Pełna księgowość to rozbudowany i skomplikowany system ewidencji każdego, nawet najmniejszego zdarzenia gospodarczego w firmie. Do jej prowadzenia zobowiązane są osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie, u których przychody ze sprzedaży towarów i usług przekraczają określoną w przepisach kwotę. Prowadzić pełną księgowość muszą również spółki komandytowe, spółki komandytowo-akcyjne, spółki akcyjne oraz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością bez względu na wysokość przychodów.

Pełna księgowość prowadzona jest w formie ksiąg rachunkowych, które obejmują:
– dziennik, który służy do chronologicznego zapisywania danych o operacjach gospodarczych,
– konta księgi głównej,
– konta ksiąg pomocniczych,
– zestawienie obrotów i sald kont księgi głównej,
– zestawienie obrotów i sald kont ksiąg pomocniczych,
– wykaz składników aktywów i pasywów.

Pełną księgowość mogą prowadzić jedynie osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje, dlatego przedsiębiorcy najczęściej decydują się na powierzenie księgowości biuru rachunkowemu lub zatrudnienie samodzielnych księgowych.

Usługi księgowe Małopolska

Usługi księgowe Małopolska to szeroki pakiet usług, które oferujemy podmiotom gospodarczym działającym na terenie województwa małopolskiego. Wzrost liczby przedsiębiorstw, sprawia, że jest coraz większe zapotrzebowanie na księgowość, dlatego nasza firma wychodzi na pomoc Klientom.

Nasz oferta “usługi księgowe Małopolska” obejmuje:
– prowadzenie uproszczonej i pełnej księgowości,
– prowadzenie księgi przychodów i rozchodów,
– sporządzanie deklaracji,
– rozliczenia podatkowe,
– usługi w zakresie kadr i płac,
– analizy finansowe.

To tylko jedne z wielu usług z jakich przedsiębiorca może skorzystać działając na terenie województwa małopolskiego. Jeżeli nasza oferta przypadła Ci do gustu i chciałbyś się dowiedzieć więcej szczegółów, zapraszamy do kontaktu. Klientów traktujemy indywidualnie, dlatego każdy przedsiębiorca może korzystać z indywidualnego pakietu usług. Zapraszamy!

Mobilne usługi księgowe

Ideą wszystkich usług mobilnych jest ułatwienie dostępu dla Klienta. W przypadku księgowości było na to szczególne zapotrzebowanie, ze względu na różnorodne potrzeby Klientów.

Nasza firma oferuje mobilne usługi księgowe dla Państwa. Nie muszą Państwo tracić czasu na dostarczenie dokumentów, ponieważ jeden z naszych pracowników dojeżdża do wyznaczonego przez Państwa miejsca, z potrzebnym sprzętem i świadczy usługi na miejscu. Jakość pozostaje taka sama, jak w przypadku, gdyby odwiedzili Państwo biuro, jednak pozwala na zaoszczędzenie czasu, a cały proces przebiega profesjonalnie, bezpiecznie, na jak najlepszym poziomie.

Decydując się na mobilne usługi księgowe zyskują Państwo księgową, bez ponoszenia opłat pracowniczych. Co więcej, nie ma konieczności wizyty w biurze, więc mogą Państwo wykorzystać zaoszczędzony czas. Dodatkowo mają istnieje możliwość monitorowania analiz i danych, a także korygowania i uzupełniania danych w dowolnej lokalizacji. W razie pytań, zapraszam do kontaktu!

Podatki od dochodu

Aby obliczyć podatek dochodowy za dany okres rozliczeniowy należy od kwoty przychodu odjąć koszty, które zostały poniesione od początku roku, a od kwoty dochodu odjąć możliwą do rozliczenia stratę z lat ubiegłych oraz sumę zapłaconych składek na ubezpieczenie. Następnie należy pomnożyć podstawę opodatkowania przez stawkę podatku wynoszącą 18% lub 32%, zależnie od kwoty.

Uwaga: od 2017 r po przekroczeniu pierwszego progu podatkowego przy wyliczaniu zaliczki nie uwzględnia się kwoty wolnej od podatku.

W dalszej kolejności od podatku należy odjąć sumę opłaconych w danym roku składek na ubezpieczenie zdrowotne, a od kwoty podatku odjąć zaliczki zapłacone w poprzednich miesiącach. Zaliczkę za dany okres zaokrąglamy do pełnych złotych – uzyskana kwota podlega wpłacie do Urzędu Skarbowego.

Obniżone stawki:
– 0% -> ma zastosowanie przy transakcjach zagranicznych oraz do usług przewidzianych z transportem morskim oraz lotniczym,
– 5% -> ma zastosowanie dla produktów żywnościowych (tj. chleb, nabiał),
– 8% -> ma zastosowanie dla budowy, remontu.

Podatki od dochodu rozliczane są w zależności od danej działalności i rodzaju wykonywanych usług.

Koszt obsługi księgowej firmy

Znaczna większość podmiotów gospodarczych prowadzących w naszym kraju działalność związaną z usługowym prowadzenie księgowości, niestety nie posiada opcji elastycznego cennika.

Przedsiębiorca, który podejmuje współpracę z taką firma, zobligowany jest do określenia liczby dokumentów, jakie w danym miesiącu będzie dostarczał. Przekroczenie tej liczby wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. Przedsiębiorcom, szczególnie początkującym, trudno jest precyzyjne określić liczbę dokumentów, które przez kolejny rok będą generowane w ich firmie dlatego zazwyczaj nieco zawyżają tę liczbę, a co za tym idzie ponoszą wyższe koszty z tytułu outsourcingu.

Elastyczny cennik, który oferowany jest na przykład przez nasze biuro, zakłada brak konieczności deklarowania liczby dokumentów. Przedstawiamy przedsiębiorcy zakres cenowy, związany z liczbą dokumentów. Jeśli liczba dokumentów się zwiększa Klient przechodzi na wyższy stopień cennika, jeśli się zmiesza, Klient płaci mniej.

Jakie są koszty biura rachunkowego w Krakowie

Na pytanie dotyczące tego, jak kształtują się koszty współpracy z biurem rachunkowym, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nie można jej udzielić ponieważ na koszt obsługi księgowej wpływa wiele czynników, które należy brać pod uwagę rozważając podjęcie współpracy z firmą oferującą prowadzenie księgowości.

Pierwszym z tych czynników jest samo biuro, jego prestiż, doświadczenie, zakres oferowanych usług, liczba zatrudnianych księgowych oraz ich kompetencje, lokalizacja, opcje dodatkowe takie jak możliwość dojazdu do klienta czy korzystania z usług przez internet. Im więcej opcji dodatkowych, im więcej usług, bardziej prestiżowy adres czy większe doświadczenie tym koszty współpracy są wyższe.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na kształtowanie się ceny usług księgowych, jest obsługiwany podmiot: forma prawna prowadzonej działalności, forma księgowości, status płatnika VAT, liczba zatrudnianych pracowników, liczba dostarczanych dokumentów oraz oczywiście indywidualne potrzeby i wymagania, jakie przed biurem rachunkowym stawia klient.

Przejście na pełną księgowość

Do prowadzenia pełnej księgowości zobligowane są osoby fizyczne, spółki cywilne i jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie, które nie przekroczyły graniczy 2 000 000 euro ( w przeliczeniu na złotówki) ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrachunkowy.

Firma, która przekroczy limit musi przejść na tak zwaną pełną księgowość. Zazwyczaj konieczność ta wiąże się z zatrudnieniem księgowej na etat lub nawiązaniem współpracy z biurem rachunkowym. O ile z uproszczoną księgowością część przedsiębiorców jest w stanie poradzić sobie samodzielnie, o tyle złożoność procedur, liczba obowiązkowych dokumentów jakie należy sporządzać oraz precyzyjne ewidencjonowanie, często okazuje się przerastać ich możliwości.
Biuro rachunkowe, któremu powierzy się księgowość zajmie się w imieniu właścicieli firm wszystkimi obowiązkowymi czynnościami księgowymi oraz dopełni wszystkich formalności związanych z przejściem z uproszczonej księgowości na pełną w imieniu przedsiębiorcy.

Obsługa prawno – księgowa

O tym, jak ważne jest śledzenie przepisów księgowych, które nieustannie się zmieniają nie trzeba wspominać żadnemu przedsiębiorcy – w końcu prowadzenie działalności to złożony proces, który wymaga wiedzy i podejmowania działań w wielu zakresach. Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że nie da się prowadzić firmy z sukcesem, bez znajomości prawa. Natłok obowiązków jaki ciąży na biznesmenie jest naprawdę duży – szczególnie tych związanych z prowadzeniem księgowości.

Chcąc wychodzić naprzód Państwa potrzebom, nasze biuro oferuje pomoc w dziale: obsługa prawno – księgowa. Jest to złożona oferta, dzięki której Państwo mogą w jednym miejscu zasięgnąć porady prawnej oraz uzyskać pomoc w zakresie prawidłowego prowadzenia księgowości firmy. Obie usługi są ogromnie istotne dla prawidłowego funkcjonowania firmy i razem w wielu aspektach prowadzenia przedsiębiorstwa się uzupełniają.

Obsługa prawno – księgowa jest dostosowywana do Państwa potrzeb. Pomaga w uzyskaniu stałej kontroli co do jakości wykonywanych czynności, przynosząc jednocześnie wymierne korzyści finansowe.